Ostatnio przeglądane

Obniżka! BeSafe iZi Kid X3 i-Size Zobacz większe

BESAFE iZi Kid X1 i-Size Fotelik 9-18 kg

Nowy produkt

BeSafe iZi Kid X3 i-Size

Producent:
producent BeSafe
Kliknij!


Więcej szczegółów

1 462,68 zł

-10%

1 625,20 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

FOTELIK POSIADA REGULOWANĄ DŁUGOŚĆ ISOFIX W CELU ZAPEWNIENIA KOMFORTU DZIECKA

  • Wzrost w pozycji stojącej: 61 - 105 cm
  • Waga: 0-18 kg
  • Wiek: od około 6 miesięcy do 4 lat
  • Kierunek mocowania: tyłem do kierunku jazdy
  • Zatwierdzony ISOfix - UN r 129

NAJBEZPIECZNIEJSZY WYBÓR!

Fotelik BeSafe iZi Kid i-Size daje Twojemu dziecku maksymalny poziom ochrony, a w razie wypadku działa jak ochronna tarcza wokół Twojego dziecka. Dlaczego?

Małe dzieci nie są miniaturami osób dorosłych; ich głowy są nieproporcjonalnie ciężkie, ich plecy i kręgosłup nie są do końca rozwinięte, nie mają jeszcze odruchów i zdolności przeciwdziałania obciążeniom. Podczas zderzenia samochodu, w którym zamontowano fotelik skierowany przodem do kierunku jazdy, głowa dziecka jest gwałtownie wyrzucana do przodu, czego skutkiem jest bardzo silne szarpnięcie szyi i głowy oraz możliwość uszkodzenia kręgosłupa! Dziecko może doznać również obrażeń w wyniku uderzenia w siedzenie przednie lub obrażeń spowodowanych przez uszkodzone elementy konstrukcji, które mogą dostać się do wnętrza samochodu.

Przy zastosowaniu fotelika skierowanego tyłem do kierunku jazdy, skorupa fotelika będzie działać jak tarcza ochronna absorbująca oddziaływanie wszystkich sił!

Testy zderzeniowe pokazują, że obciążenie szyi jest 5 razy niższe przy zastosowaniu fotelika montowanego tyłem do kierunku jazdy niż w przypadku fotelika skierowanego przodem, dlatego w czasie zderzenia główka Twojego dziecka nie zostanie gwałtownie wyrzucona do przodu, a co za tym idzie zmniejsza się ryzyko uszkodzenia kręgosłupa. Dziecko chronione jest również przed uderzeniem o siedzenie przednie oraz przed przedmiotami dostającymi się do samochodu podczas zderzenia.

Nie bez powodu wszystkie foteliki dla niemowląt (grupa 0+) są przeznaczone wyłącznie do montażu tyłem do kierunku jazdy!

BeSafe zaleca, by dzieci przewożone były w fotelikach skierowanych tyłem do kierunku jazdy najdłużej jak to tylko możliwe, najlepiej do wieku 4 lat. Takie są też zalecenia międzynarodowych organizacji konsumenckich, reprezentowanych przez ICRT.

OPIS FOTELIKA:

1. Łatwa instalacja w samochodzie za pomocą systemu ISOfix.
2. Doskonała ochrona boczna (SIP - Side Impact Protection) - posiada wzmocnienie z materiału absorbującego uderzenia (EPS), dlatego chroni doskonale głowę i kręgosłup dziecka.
3. Łatwa regulacja - wysokość zagłówka fotelika oraz barkowych pasów bezpieczeństwa można ustawić jednym ruchem ręki w 8 różnych pozycjach.
4. 5-punktowe szelki z magnesami ułatwiają wkładanie dziecka do i wyciąganie z fotelika.
5. Kilka pozycji do spania - regulacja siedziska umożliwia ustawienie 4 pozycji.
6. Przednia rama antyrotacyjna - zapewnia stabilność fotelika oraz podwyższa poziom ochrony dziecka.
7. Wentylowany/przepuszczający powietrze zagłówek.
8. Tapicerka fotelika łatwa w utrzymaniu w czystości, z możliwością zdjęcia i wyprania w 40C.

Zmieniony kształt ramy antyrotacyjnej podstawy fotelika. Dzięki zmienionej podstawie, fotelik powinien pasować do większej ilości samochodów. Noga wypierająca, teleskopowa z sygnalizacją kolorystyczną i dźwiękową prawidłowości wyparcia.

Zmodyfikowany sposób regulacji kąta nachylenia siedziska.

TYŁEM DO KIERUNKU JAZDY - 5 X BEZPIECZNIEJ

30 innych produktów w tej samej kategorii: