Vitmat Coco Baby Antyalergic Materac 140x70 Lateksowo Kokosowy
  • Vitmat Coco Baby Antyalergic Materac 140x70 Lateksowo Kokosowy
  • Vitmat Coco Baby Antyalergic Materac 140x70 Lateksowo Kokosowy
  • Vitmat Coco Baby Antyalergic Materac 140x70 Lateksowo Kokosowy

Vitmat Coco Baby Antyalergic Materac 140x70 Lateksowo Kokosowy

226,83 zł

Vitmat - materac COCO Baby Antyalergic 140*70 cm

Ilość
W magazynie

Dostawa za darmo
Wyświetl koszt wysyłki

Vitmat COCO Baby Antyalergic Vitmat Coco Baby Antyalergic Materac 140x70 Lateksowo Kokosowy

MATERAC LATEKSOWO - KOKOSOWY

Wykonany bazie naturalnych produktów lateksu i kokosu o właściwościach antyalergicznych przeznaczony dla dzieci od pierwszych chwil życia. Materac innowacyjny ponieważ, posiada dwie odmienne twardości: jedna strona materaca wykonana z włókna kokosowego a druga strona lateksowa. Włókno kokosowe jest surowcem naturalnym o dobrych właściwościach termicznych (przepuszcza powietrze), a przy tym lekki. Posiada właściwości antyalergiczne i antybakteryjne (warstwa kokosu dotykowo natryskiwana jest lateksem). Strona z kokosem (twarda w porównaniu do strony lateksowej) zalecana dla dzieci od urodzenia do aż momentu kiedy dziecko zacznie raczkować (około 8-9 miesiąca lub wcześniej) kiedy dziecko zaczyna siadać, przewraca się na stronę z lateksem (średnio twarda).

 

Właściwości:

- wysokość: 9cm (2cm kokosu, 5cm warstwy lateksowej)
- wewnętrzny i zewnętrzny pokrowiec
- zdejmowany pokrowiec zewnętrzny wykonany z atestowanej Polskiej dzianiny
- wszycie zamka w systemie babysafe
- borda z obu stron materaca
- wyrób medyczny Klasy I

vm_kokos7.jpg
vm_kokos8.jpg

Części lateksowa wykonana jest z jednolitej perforowanej płyty lateksowej, która posiada szereg unikalnie ułożonych otworów wentylacyjnych w celu swobodnej cyrkulacji powietrza aby dziecko w czasie snu się nie pociło oraz nie miało potówek. Jest ponadto naturalnie antybakteryjny, co sprawia, że nie rozwijają się w nim bakterie ani grzyby Dopasowuje się do kształtu ciała oraz pozycji, jakie dziecko przybiera w czasie snu a tym samym kręgosłup dziecka ma prawidłowe i równomierne podparcie na całej długości ciała. Wkład materaca stanowi blok jednolitej perforowanej 5cm pianki lateksowej, połączonej z 2 cm warstwą kokosu.

Materac dzięki swej konstrukcji w połączeniu z pokrowcem zapewniają prawidłowe odprowadzenie wilgoci oraz zapewniają optymalną temperaturę/wentylację dla śpiącego dziecka. Dzięki tym właściwościom materace znajdują swoje zastosowanie w profilaktyce/przeciwdziałaniu powstawania odleżyn oraz wspomagają terapię odleżyn lekkich pierwszego i drugiego stopnia.

materac4-1.png

Pokrowiec w kolorze kremowym z delikatnym haftem, wykonany z dzianiny opartej na naturalnej bawełnie charakteryzującej się delikatnością dotyku oraz neutralizacją wolnych rodników oraz zdolnością wiązania wilgoci. Paro przepuszczalność dzianiny - pozwala na utrzymanie stabilnej temperatury na poziomie właściwym dla organizmu oraz odparowanie wilgoci z warstwy zewnętrznej czego efektem jest komfort suchej skóry. Zaletą pokrowca jest również łatwość użytkowania i konserwacji. Można prać w pralce w temp. do 60stopni Celsjusza z użyciem delikatnych detergentów, nie traci swoich właściwości oraz kształtu. Skład pokrowca: 40% Bawełny naturalnej 60% PE

materac4-2.png

Odpowiednie wszycie zamka z 4 stron pokrowca w systemie babysafe zapewnia dziecku brak kontaktu z elementami zamka jak również poprawia komfort podczas zdejmowania i zakładania pokrowca. Każdy Produkt marki Vitmat posiada wszytą metkę, która również zabezpiecza dziecko przed kontaktem z klamerką suwaka.

Vitmat Coco Baby Antyalergic Materac 140x70 Lateksowo Kokosowy

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć